28.12.2018 r. – Kolędowanie Klubu Seniora

13 stycznia 2019 at 15:55

W okresie międzyświątecznym Panie z Klubu Seniora, z wykonaną przez siebie GWIAZDĄ, wybrały się się z kolędowaniem. Była pastorałka i „winszujemy”, czyli tradycyjne góralskie życzenia.

OBCHODY 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

17 listopada 2018 at 11:04

 

 

 

                 Święto Niepodległości to święto szczególne dla wszystkich Polaków.        Data 11 listopada skłania nas do przypomnienia losów Ojczyzny i do szacunku dla tych, którzy podjęli wyzwanie historii, potrafili wywalczyć, zorganizować i wreszcie obronić odrodzone państwo.

          Tegoroczne obchody w Klubie Seniora były wyjątkowe, bowiem upłynęło 100 lat, odkąd Polska odzyskała niepodległość.

           Na spotkaniu czwartkowym, 8 listopada 2018 r.  Panie odśpiewały Hymn Polski oraz obejrzały prezentację komputerową pt. „100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości” przygotowaną przez p. Helenę Śleziak.

           11 listopada 2018 r.  część z rodzinami uczestniczyła  w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Kościele Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce, gdzie tradycyjnie odbywają się Gminne Obchody Niepodległości. Uroczystość uświetnił chór Quattro Voci, a  na zakończenie widowisko słowno – muzyczne przedstawili uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. prof. Jerzego Buzka w Węgierskiej Górce .

             Następnie w środę 14. listopada na zajęciach muzycznych prowadzonych przez p. Małgorzatę Sobel  Seniorki śpiewały pieśni patriotyczne oraz słuchały wykładu nt znaczenia pieśni polskiej w utrzymaniu narodowej tożsamości podczas zaborów.

 

 

Ruszył Senior+ 2018

20 października 2018 at 16:53

Ruszył Program „Wyrównywanie szans oraz aktywizacja i integracja społeczności lokalnej w Gminie Węgierska Górka”.

Program odpowiada na rosnące potrzeby osób starszych w zakresie podtrzymywania kontaktów i więzi z innymi ludźmi poprzez szeroko rozumianą aktywność prowadzoną w ramach Klubu Seniora.

Zadania Programu:

1. Zakup i montaż wyposażenia Klubu Seniora w Ciścu.

2. Zakup pomocy dydaktycznych.

3. Zatrudnienie nauczycieli do realizacji zajęć:

  • edukacyjnych (np. warsztaty rękodzielnicze, plastyczne, językowe, komputerowe),
  •   kulturalno-oświatowych (koncerty, zajęcia teatralne, śpiewu, wycieczki rekreacyjne),
  • aktywności ruchowej (takie jak kursy tańca, nordic walking, pilates).

Celem Programu jest również aktywizacja społeczna (np. organizacja Dni Seniora, współpraca z przedszkolami) czy terapia zajęciowa (muzykoterapia, treningi umysłu itp.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij