OBCHODY 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

17 listopada 2018 at 11:04

 

 

 

                 Święto Niepodległości to święto szczególne dla wszystkich Polaków.        Data 11 listopada skłania nas do przypomnienia losów Ojczyzny i do szacunku dla tych, którzy podjęli wyzwanie historii, potrafili wywalczyć, zorganizować i wreszcie obronić odrodzone państwo.

          Tegoroczne obchody w Klubie Seniora były wyjątkowe, bowiem upłynęło 100 lat, odkąd Polska odzyskała niepodległość.

           Na spotkaniu czwartkowym, 8 listopada 2018 r.  Panie odśpiewały Hymn Polski oraz obejrzały prezentację komputerową pt. „100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości” przygotowaną przez p. Helenę Śleziak.

           11 listopada 2018 r.  część z rodzinami uczestniczyła  w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Kościele Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce, gdzie tradycyjnie odbywają się Gminne Obchody Niepodległości. Uroczystość uświetnił chór Quattro Voci, a  na zakończenie widowisko słowno – muzyczne przedstawili uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. prof. Jerzego Buzka w Węgierskiej Górce .

             Następnie w środę 14. listopada na zajęciach muzycznych prowadzonych przez p. Małgorzatę Sobel  Seniorki śpiewały pieśni patriotyczne oraz słuchały wykładu nt znaczenia pieśni polskiej w utrzymaniu narodowej tożsamości podczas zaborów.

 

 

Kącik Melomana

8 kwietnia 2018 at 11:33

KOLĘDA „UCIEKALI” – Metro

28 grudnia 2017 at 16:07

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij