ZAĆMIENIE KSIĘŻYCA

17 lipca 2018 at 15:30

    

                 Zbliżające się całkowite zaćmienie Księżyca stało się pretekstem do podjęcia tematyki astronomicznej na spotkaniu        w naszym Klubie Seniora 12 lipca 2018 r.

               Co można obserwować  na wieczornym i dziennym niebie ( jakie obiekty i zjawiska astronomiczne) opowiadała była nauczycielka fizyki i popularyzatorka astronomii Zofia Pajestka–Jurasz.

                Niecodzienne widowisko na niebie, jakim jest zaćmienie Księżyca, nastąpi w piątek 27 lipca. Ten spektakl dwóch aktorów – Ziemi i Księżyca,  rozpocznie się o godz. 21: 30  i potrwa rekordowo długo: 1 godzinę i 43 minuty.

 

Wycieczka Klubu Seniora

2 lipca 2018 at 08:07

                   W dniu 28 czerwca 2018 r. Klub Seniora z Ciśca wziął udział w wycieczce do Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zachwyceni dawną rezydencją magnacką, która jest jedną z najpiękniejszych           w Polsce.

                 W zabytkowym kompleksie Stajni Książęcych  mieliśmy  możliwość przenieść się do czasów I wojny światowej i okresu powstań śląskich za sprawą wystawy pt. „Orzeł Czarny. Orzeł Biały. Ziemia Pszczyńska 1914-1922. W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości”.

               Następnie obejrzeliśmy wystawę czasową pt. „Dialogi w wyobraźni – Wystawa strojów i obiektów z kolekcji  Muzealne Mody i Muzeum Zamkowego                                                                      w Pszczynie”.

              Kolejnym punktem programu był rynek w Pszczynie, gdzie w ramach tzw. czasu wolnego regenerowaliśmy siły fizyczne w lokalach gastronomicznych.  

              W drodze powrotnej  pan Jerzy Czernek (nasz przewodnik z KS „Przyjaźń”  z Cięciny)  pokazał nam piękne ogrody Kapias w Goczałkowicach  oraz zabytkowy kościółek p.w. Św. Barbary ( z sobotami) w Mikuszowicach.

 

Organizatorki serdecznie dziękują ks. prałatowi Wł. Nowobilskiemu (transport), panu Jerzemu Czernkowi oraz wszystkim Uczestnikom wycieczki 🙂

 

Zrobione przy użyciu Lumia Selfie

Kapias

Kościół p.w. Św. Barbary

 

Więcej zdjęć:

http://bibliotekacisiec.blogspot.com/2018/07/wakacyjny-wyjazd-seniorow.html

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij