Wycieczka Klubu Seniora

2 lipca 2018 at 08:07

                   W dniu 28 czerwca 2018 r. Klub Seniora z Ciśca wziął udział w wycieczce do Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zachwyceni dawną rezydencją magnacką, która jest jedną z najpiękniejszych           w Polsce.

                 W zabytkowym kompleksie Stajni Książęcych  mieliśmy  możliwość przenieść się do czasów I wojny światowej i okresu powstań śląskich za sprawą wystawy pt. „Orzeł Czarny. Orzeł Biały. Ziemia Pszczyńska 1914-1922. W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości”.

               Następnie obejrzeliśmy wystawę czasową pt. „Dialogi w wyobraźni – Wystawa strojów i obiektów z kolekcji  Muzealne Mody i Muzeum Zamkowego                                                                      w Pszczynie”.

              Kolejnym punktem programu był rynek w Pszczynie, gdzie w ramach tzw. czasu wolnego regenerowaliśmy siły fizyczne w lokalach gastronomicznych.  

              W drodze powrotnej  pan Jerzy Czernek (nasz przewodnik z KS „Przyjaźń”  z Cięciny)  pokazał nam piękne ogrody Kapias w Goczałkowicach  oraz zabytkowy kościółek p.w. Św. Barbary ( z sobotami) w Mikuszowicach.

 

Organizatorki serdecznie dziękują ks. prałatowi Wł. Nowobilskiemu (transport), panu Jerzemu Czernkowi oraz wszystkim Uczestnikom wycieczki 🙂

 

Zrobione przy użyciu Lumia Selfie

Kapias

Kościół p.w. Św. Barbary

 

Więcej zdjęć:

http://bibliotekacisiec.blogspot.com/2018/07/wakacyjny-wyjazd-seniorow.html